There Is No Such Thing As A Second Impression.
Don’t miss anything. Follow Us.
Top

Florysta

Policealna Szkoła dla Dorosłych JOBS prowadzi bezpłatne kształcenie
w kwalifikacji zawodowej R.26 Wykonywanie kompozycji florystycznych

Informacje ogólne

Nauka trwa 2 semestry i kończy się egzaminem państwowym OKE w Krakowie potwierdzającym kompetencje dla zawodu florysty.

Świadectwo uzyskania kwalifikacji zawodowej jest uznawane w całej Unii Europejskiej.

Dla naszych słuchaczy w ramach kształcenia kierunkowego prowadzimy bezpłatne certyfikowane kursy:

Zakładanie i prowadzenie własnej działalności florystycznej z praktycznym pisaniem biznesplanu

Zakładanie i prowadzenie własnej działalności florystycznej z praktycznym pisaniem biznesplanu

Źródła finansowania nowego biznesu

Bukiety okolicznościowe – warsztaty

a

Uprawnienia

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. Realizujemy program MEN

Wystawiamy świadectwa MEN potwierdzające zdobyte wykształcenie

Świadectwo uzyskania kwalifikacji zawodowej jest uznawane w całej Unii Europejskiej

a

Dla kogo

Florysta to człowiek twórczy, z pasją, posiada zmysł artystyczny i zdolności manualne. Jego misją jest kreowanie trendów, pokazywanie piękna w każdej roślinie. Budowanie nowego spojrzenia na rośliny i ich wykorzystanie w stylizacji wnętrz. Nauka na tym kierunku to przede wszystkim dużo zajęć praktycznych oraz – uwaga! – warsztaty z marketingowego zarządzania firmą. Dla wielu osób decydujących się na naukę w JOBSIE florystyka jest pasją. Oferta skierowana jest do wszystkich osób chcących tworzyć piękne kompozycje kwiatowe amatorsko i zawodowo z możliwością zdobycia dyplomu honorowanego we wszystkich krajach Unii Europejskiej!

a

O kierunku

Nasi słuchacze zdobywają gruntowną i rzetelną wiedzę kierunkową. Zajęcia odbywają się w pracowni tzw. lustrzanej na stanowisku pracy. Dodatkowe kursy i szkolenia pozwalają wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy już na początkowym etapie kształcenia. Zajęcia prowadzone są przez trenerów praktyków, ekspertów w swojej dziedzinie. Nauka na tym kierunku może być dla wielu osób doskonałym sposobem na twórcze spędzaniu weekendów, spotkania z pasjonatami i miłośnikami kwiatów.

Nauka za darmo!
Zapisz się osobiście lub on – line już dziś!

a

Charakterystyka zawodu

Głównym zadaniem florysty jest tworzenie dekoracji roślinnych od niewielkich kompozycji do rozwiązań przestrzennych podnoszących estetykę otoczenia. Zajmuje się on tak oprawą wizualną uroczystości i imprez: ślubów, komunii, festiwali jak i kompleksowa dekoracją wnętrz i witryn. Wykorzystuje w swojej pracy zasad kompozycji plastycznej oraz wiedze dotyczącą sposobów zagospodarowania przestrzeni oraz dekoracji wnętrz. Zmieniające się trendy we florystyce wymagają ciągłego samokształcenia, rozwijania wiedzy i umiejętności zawodowych. W zawodzie florysty nie ma granicy wiekowej, zawód ten mogą wykonywać także osoby starsze pod warunkiem, że posiadają odpowiednie kwalifikacje, warunki zdrowotne i predyspozycje. Najczęstszą formą zatrudnienia w tym zawodzie jest rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, praca w kwiaciarniach i firmach florystycznych.

a
steve jobs

„Praca wypełnia dużą część naszego życia, więc jedynym sposobem, by być w pełni zadowolonym jest robienie tego, co uważamy za świetną robotę. Natomiast jedynym sposobem wykonywania świetnej roboty, jest kochanie tego, co robimy.”

Steve Jobs

Bądźmy w kontakcie!

Zapisz się osobiście lub on–line już dziś!

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z aktualnościami.

Polub nas:
Obserwuj nasze profile!
Zadzwoń: 82 564 55 63
Masz pytania? Dzwoń.