There Is No Such Thing As A Second Impression.
Don’t miss anything. Follow Us.
Top

Filozofia firmy

LifeLong Learning

Na każdym etapie naszego działania kierujemy się ideą LifeLong Learning – Edukacja przez całe życie.

Idea LifeLong Learning promuje zdobywanie wykształcenia niezależnie od wieku i wcześniej zdobytego doświadczenia zawodowego. Zakłada, że konkretna umiejętność jest jak kapitał. Jest nawet cenniejsza niż pieniądze, ponieważ raz nabyta, zostaje na całe życie i tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać.

Tylko człowiek wykształcony, otwarty, refleksyjny, twórczy, innowacyjny, ciągle doskonalący swoje kompetencje, a jednocześnie silny, przedsiębiorczy może wykorzystać swoje szanse i poradzić sobie z zagrożeniami i problemami, które wynikają z dokonujących się przemian. Dlatego idea kształcenia ustawicznego jest niezbędnym czynnikiem, pomocnym w uzyskaniu samowiedzy i ciągłej zmiany na lepsze. Kształcenie ustawiczne to nie tylko „klucz do bram XXI wieku”, to przede wszystkim klucz do wykorzystania w pełni ludzkiego potencjału.

life long

Działamy z duchem przedsiębiorczości

Tak jak Steve Jobs – wizjoner, który zrewolucjonizował naszą kulturę i biznes, działamy z duchem przedsiębiorczości. Wielki Innowator, jak nazywano Steve’a Jobsa, mówił:

 

Nie słuchaj innych, rób to, co kochasz i podążaj za głosem serca i intuicji
– wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.

Praca wypełnia dużą część naszego życia, więc jedynym sposobem, by być w pełni zadowolonym jest robienie tego, co uważamy za świetną robotę. Natomiast jedynym sposobem wykonywania świetnej roboty, jest kochanie tego, co robimy.

 

I dodawał:
Musisz w coś wierzyć – przeczucie, przeznaczenie, życie, karmę, cokolwiek. To podejście nigdy mnie nie zawiodło i całkowicie odmieniło moje życie.

Stawiamy na zmiany

Tak jak Milton Erickson, amerykański psychiatra, specjalista hipnoterapii, jeden z bardziej zasłużonych coachingowi ludzi, przyjmujemy, że każdy posiada zasoby potrzebne do dokonania zmian. Milton Erickson, jak nikt inny, potrafił swoim pacjentom dodawać odwagi do zmian i do urzeczywistniania swoich zamierzeń i pragnień, stawiając im trudne wymagania, z wiarą, że dadzą radę.

Mawiał, że:
„Najlepszy czas, to ten, który mamy jeszcze przed sobą.”

Nurt nowoczesnej edukacji

Colin Rose – angielski badacz procesu efektywnego uczenia się, który zapoczątkował nurt nowoczesnej edukacji opartej na badaniach nad ludzkim mózgiem, jest jednym z inspiratorów procesu kształcenia w Szkołach JOBS. W dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie, najważniejszą umiejętnością, którą powinna kształtować nowoczesna szkoła, jest umiejętność szybkiego uczenia się. Oznacza to elastyczność, łatwość dostosowania się do nowych warunków i szybką adaptację. Aby to osiągnąć, uczeń powinien znać swój indywidualny profil uczenia się i umiejętnie z niego korzystać. Celem takiego działania jest pozyskanie zmotywowanej jednostki, która zna swoje mocne i słabe strony i świadomie uczestniczy w procesie uczenia się.

Strategia „błękitnego oceanu”

Przyjęliśmy koncepcję strategii „błękitnego oceanu”.

Istotą tej strategii jest innowacyjność, której celem jest koncentrowanie się na wytwarzaniu nowych wartości dla klientów i własnego przedsiębiorstwa.

„(…) Strategia błękitnego oceanu należy obecnie do jednej z najciekawszych i najbardziej unikatowych teorii związanych z budowaniem i rozwojem strategii firmy. Jednocześnie jej stosowanie wymaga użycia odmiennych narzędzi i zmiany sposobu dotychczasowego postrzegania rynku i konkurencji. To z kolei wymaga od firm szerszego spojrzenia i umiejętności zarządzania zmianami.

steve jobs

„Praca wypełnia dużą część naszego życia, więc jedynym sposobem, by być w pełni zadowolonym jest robienie tego, co uważamy za świetną robotę. Natomiast jedynym sposobem wykonywania świetnej roboty, jest kochanie tego, co robimy.”

Steve Jobs

Bądźmy w kontakcie!

Zapisz się osobiście lub on–line już dziś!

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z aktualnościami.

Polub nas:
Obserwuj nasze profile!
Zadzwoń: 82 564 55 63
Masz pytania? Dzwoń.